كولر گازي گري 30000 كولر گازي گري 30000 .

كولر گازي گري 30000

صداي زياد كولرگازي و رفع آن

علت صداي زياد كولر گازي و رفع آن
در بعضي از كولرهاي گازي پس از مدتي از پنل آنها صداهايي مي آيد كه مزاحمت خانواده و آسايش آنها مي شود. در اين مطلب در مورد رفع مشكل صداي پنل كولرگازي صحبت مي كنيم

در اين پست قصد داريم تا با نگاهي به عمده دلايل بروز اين مشكل راه هاي بر طرف كردن مشكل صداي پنل كولر گازي را هم بيان كنيم

در مقاله تعمير كولر گازي قبلا ساير ايراد ها و مشكلات رايج اين وسيله خانگي مرور شد كه خواهشمند است در صورت نياز به اين مقاله مراجعه فرماييد

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.1

نصب كولر گازي توسط همكاران ما

وقتي كولر به صدا مي افتد و اين عيب از پنل داخلي است بايد به دنبال ريشه اين عيب بگرديد و خيلي ساده مشكل را برطرف كنيد. بسياري از مشكلات كولرهاي گازي را در مقاله تعمير كولر گازي تشريح كرديم و علاقمندان به يافتن ساير عيوب كولر گازي با يك مطالعه اجمالي اين مقاله بدون ترديد راه حل مشكل خود را خواهند يافت.

در اين مقاله قصد داريم دلايل بروز صدا در پنل داخلي كولر گازي را با هم مرور كنيم. هر يك از دلايل زير مي تواند منشا صداي پنل داخلي كولر گازي باشد. براي اطمينان از بررسي صحيح و يافتن مشكل به ترتيب موارد زير را تست كنيد:

آيا پنل داخلي كولر گازي به شكل صحيح به ديوار اتصال داده شده است؟
بدون ترديد ثابت نبودن و لرزش بخصوص در وسايل برقي يكي از دلايل اصلي ايجاد صدا است. ممكن است در زمان نصب كولر گازي نصاب و يا سرويسكار كولر گازي با عجله كار كرده باشد و كولر را خيلي خوب روي پايه هاي صفحه نصب قرار نداده باشد. مثلا يكي از پايه ها جا نيوفتاده باشد. اگر اين موضوع درست باشد با جا انداختن پنل داخلي مشكل حل خواهد شد.

گاهي هم ممكن است صفحه نصب كولر گازي شل شده باشد. معمولا در برخي از ديوارها اين اتفاق مي افتد و بعد از مدتي جاي پيچ ها گشاد مي كند و صفحه نصب شل مي شود و شروع به لرزش در حال كار مي كند كه اين خود باعث توليد صدا مي شود. در صورت ديدن اين مشكل بايد با استفاده از دو پيچ ديگر صفحه را در جاي خود محكم كنيد.

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.2

دريچه پنل داخلي شل شده است
اگر دريچه پنل داخلي شل شده باشد اين دريچه استيبل نخواهد بود و با به حركت در آمدن باد كولر شروع به لرزش مي كند و توليد صدا مي كند. معمولا اين دريچه ها با پيچ هايي مهار شده اند كه در صورت مشاهده اين وضعيت بايد سفت شوند.

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.3

بلوور كولر گازي خراب است
اصلي ترين دليل صداي عجيب، صداي جير جير و نا متعارف در پنل داخلي كولر گازي خراب شدن بلوور است. بلوور يا همان دمنده كولر گازي با استفاده از موتور و بلبرينگي به حركت در مي آيد و باد را به داخل اتاق هدايت مي كند. در نتيجه عواملي كه مي تواند در خرابي بلوور نقش داشته باشد مي تواند عوامل زير باشد

بلبرينگ بلوور خراب شده است
ممكن است به دليل خشك شدن بلبرينگ چرخش بلوور با مشكل مواجه شده و صداي جير جير بدهد. در اين حالت بلبرينگ را بايد روغن كاري كنيد. اگر مشكل حل شد كه هيچ اما اگر مشكل حل نشد بايد يك سرويسكار كولر گازي را خبر كنيد تا بلبرينگ بلوور كولر را براي شما تعويض كنيد.

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.4

بوشن بلوور گشاد كرده است
بوشن بلوور محور بلوور را در اختيار دارد. گاهي به دليل فرسودگي و يا جنس نامناسب اين بوشن گشاد مي كند و محور بلوور به درستي در اين بوشن درگير نمي شود و همين موضوع باعث مي شود تا صداهايي تق تق مانند و يا ضربه اي به گوش برسد كه نشان مي دهد كه محور و يا دسته در جاي خود به درستي نمي نشيند و اين به دليل گشاد بودن بوشن است.

البته گاهي هم به دلايل نامشخص بوشن دچار ترك و يا شكستگي مي شود كه اين موضوع هم دقيقا باعث همين صدا مي شود با اين تفاوت كه گاها با عميق بودن شكستگي بلوور اصلا كار نمي كند و با صداي زيادي توقف مي كند

موتور بلوور سوخته است
اگر كولر گازي علي رغم روشن شدن بوي سوختگي مي دهد و يا باد نمي زند و در ضمن صدايي ريز هم دارد اين نشان مي دهد كه موتور بلوور سوخته و يا نيم سوز شده و توان چرخش بلوور را ندارد. در اين حالت شوك هايي به موتور وارد مي شود اين موضوع صدايي تيك تيك را ايجاد مي كند و بلوور را درست به چرخش در نمي آورد

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.5

تاب برداشتن شفت بلوور
شفت بلوور گاها به دلايلي مانند ضربه خوردن، جنس نامناسب، شوك الكتريكي، داغ كردن موتور بلوور و ... مي تواند تاب بردارد. تاب برداشتن شفت بلوور باعث مي شود كه بلوور به خوبي به چرخش در نيايد و در هر بار چرخش خود به احتمال زياد به يكي از اجزا كولر برخورد كند و يا درگير شود كه اين موضوع توليد صدا مي كند.

ضمن اينكه چرخش نا موزون بلوور خود باعث مي شود كه صداي چرخش نامناسب در فضا ايجاد شود و صدايي هو هو مانند مي كند.

در صورت تاب برداشتن شفت موتور بلوور بايد موتور را بصورت كامل تعويض كنيد

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.6

موتور بلوور كولر گازي

شكستگي پره هاي بلوور
گاهي هم به دليل شكسته شدن پره ها بلوور صداي كولر گازي تغيير مي كند. هر چند در اغلب موارد شكستن پره ها خللي در كار بلوور ايجاد نمي كند اما بصورت كلي با خراب شدن هر يك از پره ها خلاء هواي ايجاد شده در گردش بلوور باعث توليد صدايي زوزه مانند مي شود.

البته گاهي هم شكستن پره بصورت كامل اتفاق نمي افتد و پره در مسير گردش بلوور قرار مي گيرد و باعث توليد صدا مي شود

در اين حالت تنها راه تعويض بلوور مي باشد كه بايد مطابق با مدل دستگاه بلوور تهيه شود.

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.7

بلوور كولر گازي

جا نبودن بلوور
البته اين مدل خرابي خيلي كم ديده مي شود. معمولا در زماني كه به دلايل ديگر اقدام به تعمير كولر گازي مي كنيد ممكن است بلوور از جاي خود خارج شده باشد و يا سرويسكار كولر گازي بلوور را به خوبي در جاي خود قرار نداده باشد. در برخي از موارد هم جابه جايي و تكان شديد كولر گازي باعث مي شود بلوور از جاي خود خارج شود. در اين حالت بلوور يا اصلا كار نمي كند و يا با صدايي نا هنجار كار مي كند.

براي رفع اين مشكل تنها نياز است كه بلوور را در جاي خود به درستي قرار دهيد.

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.8

كثيف شدن بلوور
گاهي دليل صداي زياد كولر گازي بلوور است اما نه به دليل موارد فوق. در اين زمان به دليل كثيف شدن بيش از اندازه بلوور عمليات چرخش موتور و يا هوا كشيدن آن با مشكل مواجه مي شود و صداي جيغ مانند و يا زوزه مانند شنيده مي شود.

اين مشكل گاها حتي در مكش و كاركرد بلوور هم مشكل ايجاد مي كند و باعث مي شود تا موتور بلوور بسوزد. اين در حالي است كه به راحتي مي توان با انجام يك سرويس دوره اي كولر گازي اين مشكل را از قبل برطرف كرد.

براي حل شدن اين مشل بايد كولر را باز كنيد و اقدام به سرويس كولر گازي بكنيد. اگر آلودگي زياد است بهتر است حتما كار تميز كاري با دقت و توسط تعميركار كولر گازي انجام شود.

رفع مشكل صداي پنل كولرگازي.9

قاب پنل كولر گازي شل شده است
در برخي از موارد هم بعد از مدتي قاب كولر شل مي شود و در هنگام كار اين قاب است كه با عمليات كولر دچار لرزش مي شود و توليد صدا مي كند. در اين مرحله تنها بايد علت شناسايي و قاب پنل سفت شود.

در زمان سرويس كولر گازي حتما قاب و بدنه كولر گازي را تست كنيد و يك آچار كشي سطحي داشته باشيد

يكي از اتصالات داخلي كولر شل شده است
در اين حالت هم باز مشكل قبل پيش مي آيد به اين صورت كه با كار كردن كولر گازي قطعاتي كه شل شده اند به لرزش در مي آيند و توليد صدا مي كنند

براي اين كار سرويسكار كولر گازي با تست تمامي قطعات بايد قطعه شل شده را پيدا كند و با لحيم كاري و يا با پيچ آن را سفت كند.

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور

كمپرسور يكي از اصلي ترين قطعات الكترونيكي و قلب تپنده كولر گازي است. كمپرسور و يا موتور كولر گازي بواسطه يك روتور و يك سيم پيچ كار خود را انجام مي دهد و اصلي ترين وظيفه آن بالا بردن فشار مبرد در سيكل كولر گازي است.

معمولا يكي از مشكلات كولرهاي گازي بعد از مدتي فعاليت سر و صداي زياد آنها است كه بسياري از مصرف كنندگان را از اين موضوع شاكي مي كند. قبلا در مقاله اي توضيح داديم كه دليل اصل سر و صدا از پنل داخلي معمولا مي تواند مرتبط با بلوور و يا اجزا مرتبط با آن باشد كه مي توانيد توضيحات كامل را در اين مقاله به نام علت سر و صداي پنل داخلي كولر گازي مطالعه فرماييد.

اما گاهي صدا از پنل خارجي است. به دليل ارتباطي كه اين پنل با پنل داخلي دارد معمولا اگر صدايي از پنل خارجي هم توليد شود هرچند اين صدا كم باشد ولي باز وارد محيط خانه مي شود.

موتور و يا كمپرسور كولر گازي عموما منشا اصلي اين سر و صدا است. معمولا با فرسوده شدن و يا گذر زمان از نصب كولر گازي و بعد از چند سال اين صدا كمي بيشتر مي شود كه اين موضوع خيلي غير طبيعي نيست و عمدتا به دليل عدم سرويس كولر گازي در زمان هاي مناسب بوده و با يك سرويس و تميز كاري معمولا صداي كمپرسور قطع مي شود.

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 1

اما اگر با سرويس كولر گازي اين صدا بهبود نيافت بايد بصورت دقيق و موشكافانه كمپرسور را مورد بررسي قرار دهيم.

علت صداي زياد كمپرسور كولر گازي

گفتيم كه دو بخش اصلي كمپرسوركولر گازي سيم پيچ و روتور هستند كه با استفاده از يك بدنه فولادي محافظت مي شوند. عمدتا دليل اصلي صداي كمپرسور يكي از اين دو عامل مي باشند. اما قبل از هر موضوعي و براي اطمينان از اينكه دليل اصلي صداي كمپرسور كولر گازي چيست بايد كمپرسور را تست كنيم.

قبلا در مقاله تعمير كمپرسور كولر گازي نحوه تست كمپرسور را كاملا توضيح داديم. علاقمندان به شناخت روش تعمير كمپرسور بهتر است اين مقاله را بصورت دقيقا مطالعه كنند.

چهار حالت كلي ممكن است در تشخيص علت صداي زياد كمپرسور به ما كمك كند:

اولين نكته داغ شدن بيش از اندازه كمپرسور در زمان فعاليت كولر گازي و بوي داغي و يا سوختگي
قطع شدن برق در زمان روشن شدن و يا كمي كار كردن كولر گازي
نشتي روغن در اطراف كمپرسور
لرزش كمپرسور در زمان كار كردن
هرگاه هر يك از اين عوامل به وجود بيايد و كمپرسور صداي زيادي داشته باشد با نشانه هاي ظاهري مي توان يك نتيجه گيري كلي كرد اما در نظر داشته باشيد همواره راهكار اصلي تشخيص خرابي كمپرسور تست دقيق آن مي باشد.

 

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 2

كمپرسور صدا مي كند و هم زمان داغ مي شود و بوي داغي مي دهد؟

اگر اين حالت در كمپرسور ديده شد نشان دهنده دو موضوع اساسي است. در اين حالت يا سيم پيچي موتور نيم سوز شده است و يا روتور به بدنه كمپرسور درگير مي شود.

معمولا اگر سيم پيچي كمپرسور بسوزد كمپرسور اصلا روشن نمي شود كه در اين مقوله به آن نمي پردازيم. اما اگر كمپرسور با صداي زوزه ماننده و خفيفي كار مي كند و داغ مي شود نشان مي دهد كه سيم پيچي نيم سوز شده است. در حالت ديگر اين است كه روتور مشكل پيدا كرده و يا با بدنه و يا داخل سيم پيچ درگير مي شود و توليد صدا مي كند.

در هر دو حالت توصيه مي شود كه كمپرسور كاملا تعويض شود زيرا هزينه تعمير كمپرسور زياد است و هر كسي هم اين كار را نمي تواند انجام دهد.

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 3

تعمير كمپرسور توسط همكاران ما

قطع شدن برق در زمان روشن شدن و يا كمي كار كردن كولر گازي

معمولا اين مشكل به خازن كمپرسور مربوط مي شود. در اين حالت خازن راه انداز سوخته و با صداي تق مانند قبل از روشن شدن كولر گازي ، كولر گازي خاموش مي شود. بنابراين وقتي كولر وارد فاز فعاليت نمي شود علت صدا خازن بوده و يا به اصطلاح اولود كرده و با تعويض خازن مي توان مشكل را برطرف كرد.

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 4

خازن كمپرسور كولر گازي

كمپرسور صدا مي كند و نشتي روغن دارد

معمولا از نشانه هاي نيم سوز شدن كمپرسور كولر گازي نشت روغن از آن است. در اين مورد خاص هم بايد دقيقا مطابق با روش اول كمپرسور تعويض و يا نهايتا تعمير شود.

لرزش كمپرسور در زمان كار كردن

يكي از علت هاي شايع صداي كمپرسور كولر گازي ثابت نبودن كمپرسور در محل خود مي باشد. احتمال اين موضوع را مي توان در دو بحث خلاصه كرد. يا اينكه پنل خارجي در جايگاه مناسبي نصب نشده و باعث استقرار بد كمپرسور شده است و يا اينكه خود كمپرسور از پايه جدا شده و دچار لرزش شده است. در اين حالت لرزش كمپرسور باعث مي شود روتور مناسب كار نكند و كاركرد آن با مشكل مواجه شده و توليد صدا بكند.

در اين شرايط بايد اگر مشكل از جايگان بد نصب پنل خارجي است، محل نصب پنل خارجي را عوض كنيد تا صدا كمتر شود اما اگر پايه و يا پايه هاي كمپرسور كنده شده بايد پايه ها را در جاي خود اتصال دهيد.

رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 5

محل قرار گرفتن كمپرسور كولر گازي در پنل خارجي

البته به غير از موارد فوق ديده شده است كه گاها دلايل ديگري نيز باعث توليد صدا در كمپرسور مي شود كه بصورت كلي مي توان موارد زير را مورد اشاره قرار داد كه با يك بررسي ساده تشخيص داده مي شود:

ترك برداشتن ديواره كمپرسور كولر گازي
استفاده از كمپرسور با توان كم براي كولرهاي قوي تر( معمولا در زمان تعمير و يا تعويض كمپرسور)
ضربه خوردن و كج شدن و يا له شدن بدنه كمپرسور كولر گازي
خشك شدن و عدم روغنكاري و سرويس دوره اي كولر گازي
اتصال در مسير سيم پيچ كمپرسور كولر گازي
و ...
رفع مشكل صداي زياد كمپرسور كولر گازي 6

تعمير كولر گازي توسط كارشناسان ما

در هر صورت به نظر مي رسد تشخيص صداي كمپرسور كار ساده اي نباشد و بهتر است در صورت مشاهده صداي غير طبيعي در كمپرسور و يا موتور كولر گازي خود حتما از يك سرويسكار متخصص كولر گازي براي بررسي موضوع صدا دعوت كنيد.


برچسب: كولرگازي 12000 گري، كولرگازي 18000 گري، كولرگازي 24000 گري، كولرگازي 30000 گري، قيمت كولرگازي در بانه، قيمت كولرگري در بانه، قيمت كولر اينورتر در بانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۳:۰۱ توسط:بانه انتخاب موضوع: كولرگازي گري 30000 نظرات (0)

معرفي تكنولوژي اينورتر در كولرگازي


فرق يك كولر اسپليت اينورتر با غير اينورتر

 

اينورتر اينورترهيچ ربطي به نوع كمپرسور ندارد و كاملا مجزاي از نوع كمپرسور است. قابليتي است كه به واسطه‌ي يك برد الكترونيكي به كمپروسور اضافه مي‌شود و در تمام كمپرسورها مي‌توان از اينورتر بهره برد. در كولرهاي غير اينورتر زماني كه دماي محيط به حد دلخواهي كه به دستگاه داده‌ايم برسد، كمپرسور خاموش مي‌شود. با گذشت زمان و هنگامي‌كه دماي محيط زياد شد، كمپرسور دوباره شروع به كار مي‌كند. در اين كولرها تنها دو حالت براي كمپرسور و موتور وجود دارد: يا روشن است يا خاموش. اما كمپرسورهايي كه به سيستم اينورتر مجهز هستند، در هنگام رسيدن به دماي مطلوب كمپرسور را خاموش نمي‌كنند و تنها دور موتور را كاهش مي‌دهند؛ به همين دليل به موتورهاي با دور متغير معروف هستند. موتورهاي اينورتر مشابه موتورهاي معمولي، مرتبا خاموش و روشن نمي‌شوند و تنها در سرعت گردش خود تغيير ايجاد مي‌كنند. يكي از مواردي كه باعث بالا رفتن مصرف برق مي‌شود، شروع به كار موتور است كه جريان بالايي را از منبع تغذيه مي‌كشد. اصلا همين روشن و خاموش شدن پيوسته‌ي كمپرسور، باعث مصرف بيش‌ازحد برق مي‌شود. حال وقتي موتور نياز به روشن شدن‌هاي پي‌درپي نداشته باشد، مصرف برق دستگاه به‌‌شدت كاهش مي‌يابد و همين موضوع باعث معروف شدن كولرهاي اينورتر شده ‌است.

عملكرد اينورتر

اينورتر چيست؟

كولر‌هاي گازي كه وارد بازار مي‌شوند به نام كولرهاي گازي اينورتر و يا كم مصرف شناخته شده‌اند. اينورتر، نسل سوم كولر گازي است كه به دليل تغيير دور كمپرسور از خاموش و روشن شدن مكرر جلوگيري مي‌شود. به زبان ساده‌تر اينورتر كيت الكترونيكي است كه سر راه كمپرسور قرار دارد و باعث مي‌شود كه كمپرسور به صورت دور متغيير كار كند. به همين جهت باعث صرفه جويي در مصرف برق مي گردد و هواي سردتري را توليد مي‌كند. ر اين كولر گازي فركانس متغير به موتور منتقل مي‌شود٬ به همين دليل چرخش موتور‌ قابل كنترل است كه در نهايت باعث مصرف كم انرژي مي‌شود. كولر گازي اينورتر داراي گريد انرژي A است كه از كولرهاي گازي معمولي كم مصرف‌تر است.

 

 

تكنولوژي كولرهاي گازي اينورتر

اين كولرها به دليل تبديل برق متناوب به جريان برق مستقيم كم صدا بوده و داراي استارت تدريجي است. جهت خاموش كردن متناوب دستگاه و كاهش انرژي مصرفي بهتر است كه هميشه دماي كولر را روي ۲۵ درجه سانتي‌گراد تنظيم كنيد.

 

تكنولوژي اينورتر، به اين گونه است كه دما به درجه‌ي تنظيم شده كه رسيد، كمپرسور دور موتور به جاي خاموش شدن كاهش مي‌يابد كه ثابت نگه داشتن دما و صرفه جويي در مصرف انرژي را به دنبال خواهد داشت. كولرهاي گازي كه مجهز به اينورتر هستند جهت تنظيم حرارت استفاده مي‌شوند. با اين دستگاه مي توان سرعت موتور و سرمايش آن را كنترل كرد.

 

تكنولوژي كه در سيستم تهويه‌ مطبوع اين كولرها به كار برده شده اينگونه عمل مي‌كند، كه كار كمپرسور با دور پايين شروع مي‌شود و به تدريج افزايش دور را به دنبا خواهد داشت. از ديگر امتيازات تكنولوژي اينورتر مي‌‌توان مصرف مديريت شده٬ مصرف مديريت شده و تهويه بهداشتي نام برد٬ كه اين محصول را نسبت به ساير نمونه هاي مشابه برتري داده است. همچنين عمر اين مدل از دستگاه تهويه به نسبت مدل‌هاي قديمي بيشتر است.

 

 

 

گاز موجود در اينورتر

گاز سردي كه در اصطلاح به آن گاز فريوني گفته مي‌شود، اصل نحوه‌ي كار كولر گازي را تشكيل مي‌دهد. لوله‌هاي حاوي اين گاز در موتر قوي كولر گازي كه كمپرسور مي نامند٬ به گردش در مي‌آيند. زماني كه گاز به اپراتور مي‌رسد باد سردي را به محيط بيرون وارد مي‌كند. تمام اعمال مكش و پرتاب هواي سرد در كولر‌هاي گازي به وسيله‌ي كمپرسور صورت مي‌گيرد.

 

 

 

تفاوت اينورتر با نمونه‌هاي قديمي

در نمونه‌هاي قديمي كولر گازي زماني كه دماي محيط به اندازه‌ي كافي خنك شد كار كمپرسور قطع مي‌شود، در اين حالت مصرف انرژي را به‌دنبال خواهد داشت زيرا جريان چند آمپر را لازم دارد. درحالي كه كولرهاي اينورتر به گونه اي طراحي شده كه مدار كاملا از دور خارج نمي‌شود و براي روشن شدن مجدد به جريان بالاتر احتياجي ندارند.

 

 

 

 

 

 

توصيه هاي مهم هنگام خريد

اين روزها بازار كولر گازي حسابي داغ است. افراد سودجو در اين ميان شروع مي كنند به كلاهبرداري و اگر مشتريان در اين زمينه آگاه نباشند كولري بي كيفيت و با هزينه‌اي بالا را صاحب مي‌شوند. اما چگونه مي‌توان يك كولر گازي اينورتر را از كولر معمولي تشخيص داد؟

 

از مراكز معتبر كولر گازي تهيه كنيد و حتما توجه داشته باشيد كه همراه با ضمانت نامه معتير عرضه شده باشد.

برچسب فني كولر گازي را چك كنيد. اين برچسب اطلاعات زيادي در مورد دستگاه و نحوه‌ي عملكرد آن در اختيار قرار مي‌دهد.

از نوع گاز، كولرگازي اينورتر مي تواند به تشخيص شما در هنگام خريد كمك كند. گازي كه در اين كولرها مصرف مي‌شود R 22 است كه نسبت به R410 اي كه در كولرگازي‌هاي نسل قديمي به كار برده مي‌شود.

كولرهاي معمولي ۱۲ آمپر و اينورتر ۲/۳ آمپري است كه اين ميزان انرژي مصرفي را نيز نشان خواهد داد.

هنگام خريد كولر گازي نظر كارشناسان فروش را بپرسيد. به ظرفيت دستگاه و فضايي كه در اختيار داريد توجه كنيد زيرا اگر ظرفيت دستگاه از محيط شما پايين‌تر باشد اتلاف انرژي را به دنبال خواهد داشت. (نحوه محاسبه ظرفيت مناسب كولر گازي) در صورت رعايت شرايط لازم كولر گازي اينورتر ۳۰ تا ۵۰ درصد مصرف انرژي را كاهش مي‌دهد

 

تفاوت اينورتر و معمولي

 

هنگامي كه به اين مساله مي رسيم كه كدام سيستم تهويه هوا براي نصب مناسب است دو نوع تكنولوژي پيش رويمان قرار ميگيرد، سيستم تهويه هواي اينورتر و غيراينورتر. اين دو سيستم عملكردهاي يكساني ارائه مي دهند اما در اين مساله كه كدام نوع موتور كمپرسور (پ.ن مطالعه بيشتر تفاوت انواع كمپرسور كولر گازي) سيستم را اجرا كند تفاوت دارند. كمپرسور قسمتي از دستگاه است كه مسئوليت فشرده سازي گاز مبرد به مايع و سپس توقف و مبسط كردن گاز را برعهده دارد. در زماني كه اين اتفاق در حال جريان است، گاز مبرد شروع به سرد كردن محيط كرده و در نتيجه باعث اثر دلپذير خنك شدن مي گردد. هم اكنون سوال اينجاست كه تفاوت بين سيستم تهويه هواي اينورتر و غيراينورتر چيست؟ اين مقاله به منظور كمك به شما براي تشخيص تفاوت هاي اين دو دستگاه و انتخاب يك گزينه مناسب نوشته شده است.

 

 

 

 

 

 

عملكرد اينورتر

بزرگترين تفاوت بين اين دو نوع سيستم تهويه هوا در عملكرد معكوس كنندگي آنها قرار دارد اين عملكرد بهترين ابزار براي صرفه جويي در مصرف برق است. معكوس كننده در سيستم تهويه هواي اينورتر به كنترل سرعت موتور كمپرسور كمك مي كند، و به اين وسيله دما را هر چقدر كه نياز باشد تغيير مي دهد. اين مساله مي تواند مصرف برق دستگاه تهويه هواي شما را كاهش دهد. در حالي كه در دستگاه تهويه هواي نوع غيراينورتر، موتور كمپرسور يا با تمام ظرفيت عمل مي كند يا به طور كلي عمل نمي كند و خاموش مي شود. اين مساله مي تواند باعث مصرف جريان برق ناخواسته و در نتيجه قبض بالا رفتن مبلغ قبض برق گردد. (پ.ن مطالعه بيشتر: اينورتر چيست؟)

 

 

 

تفاوت كولر گازي اينورتر و معمولي

 

به طور كوتاه مي توان گفت كه سيستم تهويه هواي اينورتر دقيق تر است. سيستم تهويه هواي غيراينورتر حرارت يا سرماي ثابتي را با قدرت ثابت بوسيله كمپرسور در سرعتي ثابت فراهم مي كند. و كمپرسور بايد در زمان مورد نياز، شروع به كار كند و متوقف شود. از سوي ديگر سيستم تهويه هواي اينورتر كمپرسوري كنترل شونده دارد كه زماني كه نياز است مقدار دقيقي از حرارت يا سرما را فراهم مي كند. بنابراين، از نظر بهره وري و دقت، سيستم هاي تهويه .هواي اينورتر بسيار بهتر هستند

 

 

 

:دستگاه كنترل كننده اينورتر

:سرعت متغيير

دستگاه تهويه هواي اينورتر كه به عنوان تكنولوژي پيشرفته تر شناخته مي شود از يك كمپرسور با سرعت متغيير به جاي سرعت ثابت ساخته شده است. و اگر چه اين فرآيند پيچيده تر از چيزي است كه به نظر مي رسد اما ماهيت سرعت متغيير دستگاه در زمان اجرا اجازه استفاده از قدرت كامل در همه زمان ها را نمي دهد و به جاي آن مي توان هر زمان كه نياز بود عملكرد را كنترل كرد. اين كمپرسور به منظور تنظيم مداوم درجه حرارت به دلخواه طراحي شده است.

 

بهره وري انرژي

زماني كه مساله بهره وري انرژي مطرح است سيستم تهويه اينورتر به عنوان دستگاهي با رتبه بندي A شناخته مي شود و همچنين يك روش اقتصادي تر براي رسيدن به اين مقصود است. اين مساله به اين معناست كه براي دستگاه هاي مدل هاي اينورتر، سيستم خنك كننده و گرمايش به طور خودكار و با بهره وري انرژي بالا و روشي راحت و بدون مشكل است. اين كار با سنسور تنظيم قدرت دستگاه با توجه به دماي فعلي محيط انجام مي شود. اين روش شبيه به روشي است كه فشار يك اتومبيل ، هنگامي كه فشار بر روي پدال گاز را افزايش يا كاهش مي .دهيد، كنترل مي شود

بدون سر و صدا

دستگاه تهويه هواي اينورتر در هنگام كار كردن بي صداتر است. اين مساله به اين دليل است كه برخلاف دستگاه هاي غيراينورتر، اين دستگاه ها هر بار كه به محدوده دماي خاصي رسيدند، به طور خودكار روشن و خاموش نمي شوند؛ در عوض، به طور مداوم بين حفظ و تنظيم دما با سرعت ثابت كار مي كنند. همچنين، برخلاف كاركرد يك دستگاه غيراينورتر، دستگاه اينورتر برق كمتري مصرف مي كند و در نتيجه، كمتر كار مي كند. و اين به اين معناست كه ساييدگي و اصطكاك دستگاه كمتر و عمرش طولاني تر است. در مقايسه با يك سيستم غيراينورتر، دستگاه تهويه هواي اينورتر براي خريد گران تر است اما به عنوان سرمايه گذاري عاقلانه در طولاني مدت، توصيه مي شود.

وظيفه اينورتر چيست؟

 

كاهش انرژي مصرفي و لذا كاهش هزينه برق

تنظيم كننده سرعت موتور (كنترل دور)

تغير دهنده جهت دور به راحتي و بدون نياز به كنتاكتور

روشن و خاموش نمودن موتور بدون نياز به قطع و وصل برق اصلي

كاهش ضربه هاي مكانيكي و در نتيجه افزايش طول عمر مفيد قسمت مكانيكي

حفاظت موتور در مقابل افزايش ولتاژ و جلوگيري از آسيب ديدن موتور

امكان كار موتور در شرايطي كه ولتاژ ورودي متغير است

 

 

به نظر شما چگونه كولر هاي كم مصرف يا اينورتر باعث مي شوند تا مصرف برق كمتري داشته باشند؟

 

اينورتر به صورت هوشمند ميزان بار وارده به موتور را تشخيص داده و متناسب با همان بار، به موتور جريان مي دهد و اين جريان در بسياري از مواقع از جريان نامي موتور كمتر است.

 

مزاياي كولر گازي اينورتر

 

مصرف كم برق :اين نوع از كولر گازي ۳۰ تا ۶۰ درصد درمصرف برق صرفه جويي كرده كه يكي از بزرگترين مزاياي اين سيستم است

صداي كم دستگاه نسبت به مدل هاي قديمي تر

زيبايي پنل هاي دستگاه و هماهنگ شدن با سيستم هاي روز دنيا


برچسب: كولرگازي 12000 گري، كولرگازي 18000 گري، كولرگازي 24000 گري، كولرگازي 30000 گري، قيمت كولرگازي در بانه، قيمت كولرگري در بانه، قيمت كولر اينورتر در بانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۲:۱۲ توسط:بانه انتخاب موضوع: كولرگازي گري 30000 نظرات (0)

كمپرسور كولرهاي گازي


انواع كمپرسور

 

كمپرسور يكي از اصلي ترين اجزاء كولر گازي و قلب تپنده اين دستگاه هاي سرمايشي و گرمايشي است. كمپرسورهاي كولر گازي علاوه بر ميزان توان سرمايشي داراي انواع مختلفي هستند كه با عملكردي متفاوت كار ميكنند و هر كدام معايب و مزاياي خاص خود را دارد. بدهي است كه دانستن اين اطلاعات به ما كمك ميكند تا اسپيلت مناسب تري انتخاب كنيم.

 

كمپرسور كولر گازي چيست

قبل از اينكه به شرح انواع كمپرسور بپردازيم بايد مشخص كنيم كمپرسور چيست و چگونه عمل ميكند. كمپرسور يكي از اجزاء كولرهاي گازي است كه كارش فشرده سازي و متراكم كردن سيالات و گازها است در اسپيلت ها از نوعي گاز مخصوص به نام R22 استفاده مي شود كه با فشرده سازي توسط كمپرسور به سرعت دماي آن كاهش مي يابد و تبديل به مايع ميگردد اين گاز متراكم شده سبب ايجاد سرمايش ميگردد.

 

انواع كمپرسور اسپيلت

حالا كه با كار كمپرسور هاي كولر گازي آشنا شديم وقت آن است كه با انواع كمپرسور آشنا شويم همان طور گفتيم كار فشرده سازي سيالات و گاز ها بر عهده كمپرسور است اما كمپرسور ها به روش ها و عملكرد هاي كاملا متفاوت عمل متراكم سازي را انجام ميدهند در اينجا به شرح آن خواهيم پرداخت

 

كمپرسور روتاري

 

كمپرسور روتاري با چرخش ۳۶۰ درجه يك پروانه باعث مكش گاز به درون يك سيلندر مي گردد گاز ورودي در اثر مكش پروانه فشرده شده و با فشار از دريچه خروجي به بيرون هدايت مي شود. كمپرسور روتاري براي مناطق شمال و شمال غرب كشور و مناطقي كه به لحاظ آب و هوا داراي فشار هواي بالا هستند مناسب است.صدا و مصرف برق اين كمپرسور از نوع اسكرال و پيستوني كمتر است اما در مجموع ميتوان گفت كه كمپرسور هاي پيستوني و اسكرال از توان سرمايشي بيشتري برخوردار هستند.

 

كمپرسور پيستوني

 

اين نوع كمپرسور با استفاده از پيستون هاي موجود در يك محفظه سبب فشرده سازي گاز ميگردد با هر بار رفت و آمد اين پيستون ها گاز موجود محفظه را فشرده و با فشار از دريچه خروجي خارج ميكند اين كمپرسور به سبب توان سرمايشي بالا براي مناطق گرمسيري و مركزي كشور مناسب است

 

كمپرسور اسكرال

 

كمپرسور اسكرال داراي دو صفحه مارپيچ است كه يكي از آنها ثابت و ديگري متحرك است زماني كه گاز از دريچه ورودي به داخل محفظه ميرود صفحه مارپيچ متحرك با چرخش ۳۶۰ درجه گاز را فشرده ميكند كمپرسور اسكرال نسبت به تمام كمپرسور ها از بازده و عملكرد بهتري برخوردار است و بيشترين بازده را ميان كمپرسور هاي اسپيلت دارد و قيمت آنها كمي بالاتر است. از اسكرال براي چيلرها و دستگاه هاي تهويه مطبوع مركزي نيز استفاده ميشود.

.اين نوع كمپرسور براي مناطق حاره اي و بسيار گرم مناسب است

 

پيشرفت علم و تكنولوژي در زمينه‌ي وسايل خانگي روز به روز در حال رشد است. براي رهايي از گرماي تابستان، تهويه‌ي مطبوع، بخش جدايي ناپذير زندگي ماست. اما به اين معني نيست كه از هر سيستم تهويه‌اي مي‌توان استفاده كرد. بازده مطلوب و صرفه جويي در مصرف انرژي از نكات حائز اهميتي است كه در هنگام خريد كولر گازي بايد به آن توجه داشت.

. كمپرسور قسمتي از دستگاه است كه مسئوليت فشرده سازي گاز مبرد به مايع و سپس توقف و مبسط كردن گاز را برعهده دارد. در زماني كه اين اتفاق در حال جريان است، گاز مبرد شروع به سرد كردن محيط كرده و در نتيجه باعث اثر دلپذير خنك شدن مي گردد. هم اكنون سوال اينجاست كه تفاوت بين سيستم تهويه هواي اينورتر و غيراينورتر چيست؟ اين مقاله به منظور كمك به شما براي تشخيص تفاوت هاي اين دو دستگاه و انتخاب يك گزينه مناسب نوشته شده است.

 

 


برچسب: كولرگازي 12000 گري، كولرگازي 18000 گري، كولرگازي 24000 گري، كولرگازي 30000 گري، قيمت كولرگازي در بانه، قيمت كولرگري در بانه، قيمت كولر اينورتر در بانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۱:۲۱ توسط:بانه انتخاب موضوع: كولرگازي گري 30000 نظرات (0)

معرفي كولرگازي گري

كولر گازي گري داراي انواع پنجره اي، پرتابل، اسپليت ديواري، داكت (كانالي)، كاستي، ايستاده، مولتي پنل ساده و پيشرفته (GMV) است. كولرگازي گري از با كيفيت ترين توليدات كشور چين و به عنوان رقيبي سرسخت با برند هاي معتبر ديگر شناخته مي شود و حجم توليد و فروش بالاي آن در بازارهاي جهاني تائيد كننده اين امر است. كولرگازي اينورتر گري در پيشرفته ترين مراكز تحقيقاتي و آزمايشگاهي مورد تست قرار گرفته است تا در سخت ترين شرايط آب و هوايي بهترين عملكرد و راندمان را در اختيار مشتريان خود قرار دهد. كولر گازي اينورتر گري داراي عملكرد سرمايشي و گرمايشي گزينه مناسبي است براي خريداراني كه بهترين كيفيت و كمترين ميزان مصرف انرژي را خواهان هستند.اسپليت و كولر هاي گازي گري Gree از معتبرترين و قديمي ترين برند هاي ساخت چين در بازار كولرهاي گازي مي باشد. محصولات تهويه مطبوع با برند گري در چار كشور چين، برزيل، پاكستان و ويتنام توليد شده و اين كمپاني فرامليتي با توليد سالانه 27 ميليون دستگاه تهويه مطبوع خانگي يكي از بزرگترين كمپاني ها در اين زمينه مي باشد. تنوع محصولات تهويه مطبوع گري شامل مدلهاي اينورتر آي-متيك و اي-متيك، و مدلهاي آ-متيك، كيو-متيك، سي-متيك، يو-متيك، دي متيك و جي متيك در رده كولر هاي ديواري بوده و مدلهاي پنجره اي توربو و ايستاده تاور را شامل مي شود.شركت گري در توليد كولرهاي گازي و اسپليت هاي خود از انواع كمپرسورهاي روتاري، پيستوني و كمپرسورهاي داراي كيت اينورتر استفاده مي كند.كمپرسور روتاري، رايج ترين نوع كمپرسور در كولرهاي گازي مي باشد، همچنين كمپرسورهاي پيستوني در كولرهاي گازي پنجره اي توليد شركت گري به كار مي رود و نهايتا كولرهاي گازي و اسپليت هايي كه كمپرسور آنها داراي كيت اينورتر مي باشد مصرف برق و انرژي كمتري دارند.

واحدهاي Inverter شامل يك اينورتر الكتريكي كه همان برد اينورتر مي باشد قابل تنظيم براي كنترل سرعت موتور الكتريكي است كه به معني كمپرسور و خروجي خنك كننده حرارت است. صرفه جويي در انرژي تا 60٪ بزرگترين مزيت اينورتر اين است كه انرژي را ذخيره مي كند. در مقايسه با AC معمولي، در كاهش هزينه هاي برق تا 50 درصد كمك مي كند. براي صرفه جويي در انرژي از يك كمپرسور متغير سرعت استفاده مي كند كه 13% و 10% ذخيره انرژي بستگي به حالت خواب و گاز خنك كننده كولر گازي ديواري مي باشد پس حتما در هنگام خريد كولر گازي گري بانه به اين نكات توجه زيادي داشته باشيد.ه كمپرسور در همان حالت بدون هيچ مصرف برقي كار كند و نياز به خاموش شدن كولر گازي نداشته باشد،اين عمل باعث مي شود كه كولر گازي گري فوق كم مصرف برق كمتري نسبت به كولر گازي هاي ديگر موجود باشد. در جديد ترين مدل كولر گازي گري برد اينورتر برق مصرفي را تا 60% كاهش داده كه به اين نوع كولر گازي هاي اينورتر با مصرف A++ مي گويند.بهتر است شما در هنگام خريد كولر گازي گري بانه به اين نكته توجه داشته باشيد. همين موضوع باعث معروف شدن كولرهاي اينورتر شده‌است.

كولر گازي ديواري گري با بكار گيري فن بولوور قوي در قسمت پنل دستگاه، قدرت پرتاب باد تا 15متر را دارا مي باشد.اين ميزان پرتاب باد فضاي بسيار خوب و خنكي را براي كاربر ايجاد ميكند.قابل توجه شما مشتريان عزيز كثيف بودن فيلتر هاي يونيت داخلي و حتي گاز مبرد كولر گازي اينورتر گري بر كم شدن قدرت پرتاب باد كولر گازي تاثير دارد پس در بازده ي زماني مشخص كولر گازي ۱۲۰۰۰ گري خود را سرويس كنيد.

جريان هوا ي چهار جهته در كولر گازي كم مصرف گري

شبكه هاي داخل يونيت داخلي كولر گازي گري فوق كم مصرف گري باعث مي شود كه هواي بيرون آمده از پنل به چهار طرف توضيع شده به طوري كه به صورت يكسان در فضاي مورد نظر را خنك مي كند و نياز نيست براي خنك شدن حتما روبروي كولر گازي گري بايستيد. وجود كمپرسور با تكنولوژي جديد و همچنين داشتن استاندارد TUF در كولر گازي گري منجر به صرفه جويي بسيار عالي در مصرف انرژي و همچنين خنك كنندگي سريع را دارد.

سطح صداي پايين در كولر گازي هاي گري

فن آوري جديد همه سيستم هاي كولر گازي ال جي اينورتر ارائه مي دهد امكان عمليات دقيق و دماي اتاق پايدار، بي سر و صدا و بدون نوسانات در مقايسه با موارد متعارف.كمپرسور كولر گازي جديد گري فوق كم مصرف به دليل كمپرسور اينورتر كاملا بي صدا مي باشد.

 

 


برچسب: كولرگازي 12000 گري، كولرگازي 18000 گري، كولرگازي 24000 گري، كولرگازي 30000 گري، قيمت كولرگازي در بانه، قيمت كولرگري در بانه، قيمت كولر اينورتر در بانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۲۷ توسط:بانه انتخاب موضوع: كولرگازي گري 30000 نظرات (0)